Image
Hore
Navigácia
september 13, 2017

Spolupráca s Národným divadlom Brno

NdB_logo_bw

V piatok 22.9. bude mať v Národnom divadle Brno premiéru inscenácia írskej dramatičky Mariny Carr U Kočičí bažiny. Jej režisérom je umelecký šéf činohry NdB Martin Františák. Ten si na pohybovú spoluprácu prizval Pavla Seriša, s ktorým tak nadviazal už tretiu podobnú spoluprácu; predtým sa Seriš podieľal na pohybovej stránke Františákových inscenácií Brémská svoboda (Městské divadlo Kladno) a Je třeba zabít Sekala (Národní divadlo Brno).

Hra U Kočičí bažiny je inšpirovaná antickou tragédiou Médea. Dej sa odohráva na drsnom írskom vidieku. Z anotácie inscenácie: „Irský venkov, syrový kraj bažin a rašelinišť. Místní komunita se chystá na slavnost. Svatební den Carthaga Killbridea a jeho mladé nevěsty Karolíny je však od počátku zastíněný temnými znameními, starými pověrami a kletbami. V jejich středu stojí Hester Swanová. Dlouhých 14 let žila Hester s Carthagem a má s ním dceru Josie, ten ale teď svůj život hodlá spojit s bohatou dcerou sedláka Cassidyho. V jeho životě ani v jeho domě už není pro Hester místo. Hester se cítí už zas oklamaná, opuštěná, ponížená, ale nehodlá se vzdát a podvolit. Bude bojovat až do konce.“

Scéna bude podľa Marka Cpina a v hlavných úlohách sa predstavia Tereza Groszmannová, Igor Bareš či Hana Tomáš Briešťanská.

Viac o inscenácii, premiére a reprízach TU