Image
Hore
Navigácia
október 16, 2017

Rozhovor pre Meet the Heroes

Včera vyšiel najnovší rozhovor s Palom Serišom. Ten pripravila redaktorka portálu Meet the Heroes Zuzana Mráziková a nafotil Šimon Šiplák. Rozhovor s názvom Človek by nemal byť uzavretý v jednom názore rozoberá hlavne Serišovu divadelnú tvorbu, pohľad na humor v spoločnosti či rozdiely medzi českým a slovenským divadlom.

Progresívny portál Meet the Heroes pripravuje unikátne rozhovory s ľuďmi z oblasti biznisu, umenia, kultúry a technológií, ktorí sú zároveň názoroví lídri a spoločensky aktívni ľudia.

Úryvok z rozhovoru:

- Sú tvoje hry nástrojom na riešenie tém alebo ich reflexiou?

- Myslím, že je to tam skôr podprahovo. Do hier dávam veci, ktoré ma možno istým spôsobom mrzia alebo hnevajú. Snažím sa ukázať, ako zvláštne a niekedy nezmyselne sa človek správa, pričom k tomu nemá veľký dôvod. Nie, že by som tým chcel vyslovene niečo meniť alebo proti niečomu bojovať, ale skôr ukázať iný pohľad na danú vec. Keď napríklad v komédii Pri kase hrám, ako sa správame, keď nakupujeme v obchode, divák si uvedomí, že sa občas správa neadekvátne. Divadlo je v tomto prípade zrkadlom.

Celý rozhovor si môžete prečítať TU