Image
Hore
Navigácia
august 4, 2020

Rozhovor pre Lidovky.cz

Najnovší rozhovor s Palom Serišom vyšiel na webe Lidovky.cz. Prečítajte si aký má PS vzťah k humoru a improvizácii, alebo čo pripravuje do novej sezóny 2020-2021…

Lidovky.cz: Věnujete se autorskému divadlu jednoho herce. Co to obnáší?
Už v prvním ročníku na JAMU jsem zjistil, že mě nejvíc láká hrát to, co si sám napíšu. Psaní a hraní jsou pro mě neoddělitelné složky tvorby. Nejsem v tom ale úplně striktní; například v tragikomedii Samko Tále interpretuji text Daniely Kapitáňové, ale mnohem bližší je mi vlastní autorský vklad. Zbožňuji procházet tím zdlouhavým procesem od hledání námětu přes shromažďování materiálu k psaní scénáře až k samotným zkouškám, při kterých hledáte fyzický výraz a pohybové detaily. Celé to směřuje k premiéře s diváky, a když se vše vydaří, divák odejde šťastný, dojatý nebo jinak emočně zasažený. To je krása divadla.

Lidovky.cz: Jak vypadá váš běžný den?
Je mnoho aktivit, kterým se věnuji. V ideálním případě stihnu za den něco vytvořit a napsat, něco si přečíst, navařit, zacvičit si, zahrát si s dětmi, projet se na kole a večer odehrát představení. Když zrovna nehraji, rád si zaskočím do divadla, kina, sauny nebo do parku. Nudu jsem už roky nezažil.

Celý rozhovor si môžete prečítať TU