Image
Hore
Navigácia
február 6, 2014

Nová recenzia na Clown’s Crumbs

19.1. vyšla na stránkach Divadelních novin nová recenzia na predstavenie Clown’s Crumbs, ktoré sa odohralo 10.1. v brnenskom Paláci Prigl:

“Otevírám dveře paláce Prigl. V lokále mají narváno. Mladí posedávají u stolků, u baru, postávají před hracím sálem a kouří. Prodírám se hustým modrým dýmem. Slzím a brumlám: Lidi milí, vždyť ty vaše cigarety zrovinka o celé dvě koruny na krabičku podražily. Pomstěte se a nekuřte, prosím!

V hracím sále je mile. Není tu ohníčku, není tu kouře. Je zde teploučko a lidí jako na jarmarku. Jamáčtí klauni tady totiž budou hrát svou hvězdnou show. Diváci se na ně těší. Cítím to ve vzduchu.

Klauni nastupují, obecenstvo je vstřícné, pozorné, výbuchy smíchu jsou upřímné. Odměňují každou artistiku situací, každý pohybový gag i hatmatilku shluků anglických, německých, francouzských, polských, slovenských, českých slov. Marná sláva, kdo umí, ten umí. Marta Kuczynská, Filip Teller, Pavol Seriš, Lukáš Karásek, Kristýna Trojanová jsou partou klaunů k zulíbání. Jejich show Clown´s Crumbs k ukoukání. Kdysi jsem býval pyšný na poetické produkce brněnského Divadla X, dnes jsem hrdý na brněnskou školu klaunů. Ikska oslavovala básníkovo slovo, klauni básní fyzickým jednáním. Holt, každá doba má to své jen za jediné!”

Jaroslav Tuček, 19.1.2014

Clown's Crumbs