Image
Hore
Navigácia
október 15, 2021

Predstavenia na staniciach pre Trenčín 2026

Palo Seriš v spolupráci s tímom #trencin2026 priniesli divadlo na železničné stanice do siedmich miest trenčianskeho kraja. V priestoroch staníc v Trenčíne, Trenčianskej Teplej, Púchove, Považskej Bystrici, Novom Meste nad Váhom, Partizánskom a na Myjave odohral v dňoch 13. a 14.10. úryvky zo svojej divadelnej inscenácie „Pri kase“. Podujatie na podporu kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry 2026 má za cieľ ukázať, že kultúra nemusí byť ľuďom vzdialená a v prípade získania titulu pozitívne ovplyvní aj mestá v celom trenčianskom regióne.

Divadelné predstavenia na staniciach zrkadlia program kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry 2026. “Vystúpenia na staniciach ukazujú, že kultúra je pre všetkých a môže prísť bližšie tam, kde sú ľudia. A tiež, že program Európskeho hlavného mesta nie je len o kultúre v centre Trenčína. Naopak, siaha za hranice krajského mesta a prepája Trenčín s celým regiónom,” vysvetľuje Lucia Dubačová, manažérka projektu Trenčín 2026 a dodáva: “Prinášame teda do Trenčína a okolia kultúru v pohybe, aby si ľudia vedeli predstaviť, čo ich po získaní titulu čaká.”

Dnes už vieme, že jedno zo slovenských miest získa titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Či to bude Trenčín, Nitra alebo Žilina rozhodne odborná medzinárodná porota v decembri tohto roku. Držme palce!

Fotografie zo stanice v Myjave od PYXEL