Image
Hore
Navigácia
december 8, 2022

Pohybová spolupráca pre Národní divadlo Brno

 

Zajtra, 9.12.2022 bude mať v Divadle Reduta v Brne premiéru opereta Starý dobrý Nový (Oldřich). Hudobnú crazy tragikomédiu napísal priamo pre činohru Národného divadla Brno prozaik Petr Stančík. Režisérka Natália Deáková si k choreografiám opäť prizvala Pala Seriša.

Anotácia:

Třicátá léta 20. století. Režisér Mac Frič právě točí film z prostředí kriminálních živlů. Do role hlavního padoucha a grobiána obsadí Oldřicha Nového – ten se však před kamerou ne, a ne zbavit svého dobráckého vystupování. Kolega Marvan mu doporučí návštěvu jinak zařeknuté knajpy Jedová chýše, aby tam odkoukal návyky žižkovské galérky. Netrvá dlouho, a Oldřich se připlete ke skutečnému zločinu… a strhne s sebou i Adinu Mandlovou a Lídu Baarovou!

Inscenace vzdává hold nejen éře „filmů pro pamětníky“, ale především osobnosti Oldřicha Nového, který se zhruba před sto lety významně zapsal do dějin brněnského divadelnictví coby herec, režisér a umělecký šéf místní zpěvohry. Žánr operety s parodickými rysy se promítl i do vlastní formy hry: v průběhu večera zazní deset původních písní s textem autora a s hudbou Jakuba Kudláče.

Réžia: Natália Deáková

Dramaturgia: Marie Špalová

Scéna: Jan Bažant

Kostýmy: Jana Smetanová

Hudba: Jakub Kudláč

Pohybová spolupráca: Pavol Seriš

Hrajú: Pavel Čeněk Vaculík, Zuzana Černá, Viktor Kuzník, Tomáš David, Eliška Zbranková, Roman Blumaier, Tereza Groszmannová a ďalší.