Image
Hore
Navigácia
január 2, 2019

Nová pohybová spolupráca v Hradišti

V sobotu 12. januára 2019 bude mať v Slováckom divadle v Uherskom Hradišti premiéru francúzska inscenácia “Dva úplne nahí muži”. Absurdná komédia z pera Sébastiena Thiéryho a v réžii Lukáša Kopeckého je komorným kusom pre štyroch hercov: Tomáš Šulaj, Pavel Šupina, Klára Vojtková a Petra Staňková. Kopecký k pohybovej spolupráci prizval Pala Seriša, ktorý je v Slováckom divadle už druhýkrát; v marci 2018 sa podieľal na inscenácii “Kříž u potoka” v réžii Martina Františáka.

Dva úplně nazí muži

Úspěšný pařížský právník a věrný manžel se jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Co se mohlo stát? K tomu všemu se vzápětí domů vrací i právníkova žena Catherine. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé?

Sébastien Thiéry byl původně hercem bez práce. Aby se jako herec uplatnil, začal psát – a stal se jedním z nejuváděnějších francouzských dramatiků. Ve svých hrách sice navazuje na tradice absurdního divadla, uplatňuje je ovšem v lehčích a výrazně komediálně laděných žánrech. Opakovaně se v nich vrací téma úspěšných lidí, kteří už nedovedou vnímat sebe samé. Nečekaná situace je však připraví o stereotyp a prověří až na dřeň.