Image
Hore
Navigácia
apríl 27, 2021

Joga pre delikventov

Keďže Palo Seriš má vzťah k delikventom (už pre nich hral divadlo aj vo väzení), využil voľný čas a nafotil v spolupráci s Divadlom Bolka Polívky sériu s názvom „Joga pre delikventov“. Tú si samozrejme môže zacvičiť každý, aj nedelikvent. Pozrite si tri ukážky z tejto pohybovej série, ktorá je kompletná na Instagrame.

Pád na hubu: Poloha učí pracovať s vlastnou váhou. Oslobodzuje myseľ a posilňuje centrum tela. Oprite si polku tváre o podložku, pridržte sa rukami a vystreľte nohy do vzduchu. Dynamickejší postup je skočiť do tejto polohy z múrika. V pozícii zotrvajte dobrých 15-17 dychov. Dokonalý Pád na hubu dosiahnete, ak v polohe vydržíte do momentu, kedy vám z nosa začne tiecť krv.

Prosba o milosť: Ľahnite si na chrbát a pretiahnite si nohy cez hlavu. Kolená položte na podložku okolo hlavy a ruky zopnite, akoby ste sa modlili. Panvu pritlačte čo najviac k tvári a predstavujte si čo sa skrýva pod vaším oblečením. Dýchajte do bránice a do prstov na nohách. Myseľ preneste do kostrče. Polohu opakujte, kým vám to nepríde blbé.

Dvojka suchého: Relaxačná poloha, tiež Frizzantásana. Chyťte si ľavou rukou pravé chodilo a pravou rukou sa načahujte po pohári s vínom. Pohár umiestnite aspoň meter od podložky, aby ste sa mali kam načahovať. Polohu praktikujte na 5 až 10 dychov, dokiaľ nezacítite hrozno. Dvojka suchého sa odporúča praktikovať ráno, keďže dopomáha k správnemu držaniu hladinky po celý deň.

www.instagram.com/palo_seris